troja

exoti

mecholupy

Super zoo: sbírkou na pomoc všem zvířatům

Se Super zoo máme společnou lásku ke všem možným zvířatům, ať už skáčou, hlodají, štěkají, mečí, mají krunýř, nebo se třeba plazí. Zákazníci e-shopusuperzoo.cz ví, že je třeba pečovat o pejsky, ovečky i papoušky a uvědomují si, že ne všechna zvířátka mají to štěstí prožít svůj život na farmě či v bytě se svými páníčky.

Andy – pes průkopník

Úvodem tohoto příspěvku je nutné vysvětlit, že až do konce září tohoto roku v útulku neprobíhal obecný „kastrační program“ psů a ke kastraci docházelo, pouze pokud to bylo nezbytné ze zdravotních důvodů zvířete. Od října tohoto roku byl tento přístup změněn a byl zahájen obecný kastrační program. To ovšem neznamená, že by mohli být kastrováni všichni psi, kteří se do útulku dostanou.

Koza vodomilka

Zřejmě špatně odhadla počasí koza kamerunská, která se rozhodla, že se dne 12.11.2020 v odpoledních hodinách půjde vykoupat do Podleského rybníka v Praze – Uhříněvsi. Do vody se to skočilo snadno, ale problém nastal ve chvíli, když zjistila, že je voda studená a ztuhlá zimou se nemůže dostat na břeh. Začala tedy mečet o pomoc. Toto zaslechl náhodný kolemjdoucí, který neváhal a kozu z rybníka vytáhl. Následně kontaktoval MP HMP, která vyrozuměla ÚPOZ.

Zachráněná kočička

Dne 22.6.2019 přivezla nálezkyně do ÚPOZ Dolní Měcholupy zraněnou kočku, kterou nalezla v Praze 10,  u obchodního centra Europark. Kočička, odhadem dvouletá, byla pravděpodobně sražena automobilem, čemuž by odpovídala i mnohočetná poranění, odhalená veterinární prohlídkou. Konkrétně se jednalo o mnohočetné šrámy, trhlinku na nose, otok levé hrudní končetiny na kterou se kočka nemohla postavit,  otevřené rány na vnější a vnitřní straně levé paže, malátnost.

Blaník na záletech

Dne 13.1.2019  byl přijat do útulku kohout (zakrslé plemeno), kterého odchytili strážníci MP na Praze 7 – Letná, v ulici U Akademie. Kohouta předali odchytové službě, která ho dopravila do útulku. Dne 14.1.2019 se dostavila majitelka kohouta, která sdělila, že  se kohout jmenuje Blaník a má doma slepičí družku jménem Blanka. Kohout se prý zdatně před svou partnerkou natřásá, ale jejich slepičí soužití má zřejmě svá úskalí, protože Blanka je normální velikosti.

Zuby jako perličky

Dne 22.6.2019 byl do ÚPOZ přivezen odchytovou službou pes, kříženec jorkširského teriéra, který se nalezl v Praze 4-Nuslích, Náměstí gen. Kutlvašra. Při vstupní veterinární prohlídce byl stanoven věk pejska na  cca 8 let. Kromě jiného bylo zjištěno, že pejsek má zubní kámen a zánět dásní. Toto způsobovalo pejskovi ztížený příjem potravy. Dne 12.7.2019 bylo přistoupeno k úpravě chrupu. Zákrok byl proveden v sedaci, za použití zubní jednotky s vrtačkou a ultrazvukem a nově pořízené odsávačky tekutin.

Jardova pomsta

Želvák Jarda je 6 kg vážící samec želvy pardálí a je chován ve stálé expozici útulku v Troji. Patří mezi ikony útulku a také ho lze považovat za mediální hvězdu, protože se již několikrát zúčastnil se zaměstnanci útulku ranního televizního vysílání. Jedná se o velmi kontaktního jedince, který se od příznivců útulku nechává rád šimrat po hlavě. 

banner nabor web 2019

Kontakt útulek v Tróji

Adresa: V Zámcích 56, 186 00 Praha 8

Telefon: 222 025 916

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Sledujte náš instagram @upozpraha

Kontakt útulek Dolní Měcholupy

Adresa: Dolnoměcholupská 58/27, 109 00 Praha-Dolní Měcholupy

Telefon: +420222025929

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Free Joomla templates by L.THEME