troja

exoti

mecholupy

Jak probíhá adopce?

Adopce zvířete může probíhat ve dvou rovinách, a to do tzv. dočasné  péče nebo do trvalé péče. Při příjmu nalezeného zvířete útulek vyhlásí jeho nález na svých stránkách www.upozpraha.cz . Od tohoto data se ve smyslu Občanského zákoníku počítá lhůta 4 měsíců, po kterou se může o zvíře přihlásit jeho původní majitel. Pokud se nepřihlásí do uplynutí této lhůty, jeho vlastnická práva zanikají. Útulek může vydat zvíře před uplynutím této lhůty zájemci do tzv. dočasné péče. Pokud by se však původní majitel přihlásil, je dočasný chovatel povinen cestou útulku zvíře vrátit. Pokud se původní majitel o zvíře nepřihlásí a zákonná lhůta uplyne, jeho vlastnická práva zanikají a dočasný chovatel se stává zákonným majitelem zvířete. Do uplynutí zákonné lhůty může dočasný chovatel zvíře do útulku vrátit.

Zvířata, která jsou v útulku déle než 4 měsíce, jsou vydávána rovnou do tzv. trvalé péče. Zájemce se tak při převzetí zvířete stává zákonným majitelem a zvíře již do útulku nemůže vrátit.

V případě hospodářských zvířat se tyto v útulku označují příslušným způsobem, pokud nejsou přijata již označená. Výdej hospodářských zvířat je možný pouze do registrovaného hospodářství.

Nálezce, který  si chce zvíře ponechat ve své péči, musí ve smyslu Občanského zákoníku, oznámit tuto skutečnost do útulku a dodat přesný popis zvířete, místo nálezu, příp. fotografii zvířete a spojení na sebe, pro vyhlášení nálezu na stránkách útulku. Pokud se v tomto případě o zvíře nepřihlásí původní majitel ve lhůtě do 2 měsíců od vyhlášení nálezu, stává se nálezce (dočasný chovatel) zákonným majitelem zvířete.

Útulek neprovádí rezervaci zvířat pro případné zájemce o adopci.

Útulek neumožňuje veřejnosti venčení zvířat a vykonávání dobrovolnické či brigádnické činnosti. Z důvodů bezpečnostních a hygienických není veřejnost vpouštěna do provozních prostor útulku, vyjma určených prostor v budově příjmu a výdeje zvířat.

Útulek umožňuje exkurze ve vnitřním zařízení skupinám od 15 osob. Exkurze je nutné objednávat minimálně 14 dní předem. Prohlídky bez omezení jsou jinak možné ve dnech otevřených dveří na konci roku.

banner nabor web 2019

Kontakt útulek v Tróji

Adresa: V Zámcích 56, 186 00 Praha 8

Telefon: 222 025 916

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Sledujte náš instagram @upozpraha

Kontakt útulek Dolní Měcholupy

Adresa: Dolnoměcholupská 58/27, 109 00 Praha-Dolní Měcholupy

Telefon: +420222025929

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Free Joomla templates by L.THEME