troja

exoti

mecholupy

Andy – pes průkopník

Úvodem tohoto příspěvku je nutné vysvětlit, že až do konce září tohoto roku v útulku neprobíhal obecný „kastrační program“ psů a ke kastraci docházelo, pouze pokud to bylo nezbytné ze zdravotních důvodů zvířete. Od října tohoto roku byl tento přístup změněn a byl zahájen obecný kastrační program. To ovšem neznamená, že by mohli být kastrováni všichni psi, kteří se do útulku dostanou.

V obecné rovině lze říci,  že ke kastrování psů dochází v případě, kdy se majitel v zákonné lhůtě o zvíře nepřihlásí, a pozbyde tak ke zvířeti vlastnické právo. Samozřejmě, že  je potřeba u zvířete přihlédnou ke zdravotnímu stavu, věku a dalším důležitým skutečnostem.  Posouzení  o vhodnosti ke kastraci přísluší výhradně veterinárnímu lékaři. Hlavními důvody, pro které ke kastraci zvířat dochází jsou:

  • snížení dominantního chování psů spojená s pohlavním pudem,  toulky psů za hárajícími psími slečnami
  • u fen zamezení hárání, falešné březosti, nechtěnému zabřeznutí spojeným se starostí majitele o štěňátka (která bohužel často končí opuštěná v našem zařízení)
  • prevence před řadou  onemocnění souvisejících s pohlavním cyklem nebo pohlavními orgány

Dne 27.2.2020 byl do ÚPOZ přijat pes, kříženec knírače, který byl zaměstnanci útulku pojmenován Andy. Andymu je přibližně 6 let a byl nalezen přivázaný u popelnic, které si náruživě hlídal. Již při příjmu a následně při vstupní veterinární prohlídce dal najevo, že manipulace s ním nebude jednoduchá. Příčilo se mu stříhání drápů, úprava srsti, prohlídka zubů, uší a další úkony, které s ním byly prováděny. Bohužel Andy pokousal i zájemce, který za ním do útulku přišel. Bylo tedy rozhodnuto, že v rámci nového „kastračního programu“ bude zařazen na první místo. Dne 7.10.2020 nadešel  Andyho čas. Po předoperačním vyšetření zdravotního stavu bylo přistoupeno k vlastnímu zákroku, který proběhl bez komplikací. Operace byla ukončena malou jizvičkou a Andymu byla podána anitibiotika a léky proti bolesti. A teď již bude následovat přeložení Andyho na nemocniční oddělení, kde bude po dobu zotavování po operačním zákroku. Andymu – průkopníkovi nového programu, tak nezbývá než popřát, aby se jeho dominance snížila, byl zařazen do nabídky k osvojení a našel si nového milujícího páníčka. 

banner nabor web 2019

Kontakt útulek v Tróji

Adresa: V Zámcích 56, 186 00 Praha 8

Telefon: 222 025 916

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Sledujte náš instagram @upozpraha

Kontakt útulek Dolní Měcholupy

Adresa: Dolnoměcholupská 58/27, 109 00 Praha-Dolní Měcholupy

Telefon: +420222025929

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Free Joomla templates by L.THEME